Mūsų elektroninės parduotuvės SEO optimizacija (angl. Search engine optimization) pirmasis žingsnis turėtų prasidėti nuo raktažodžių paieškos, kurie atitiktų Jūsų elektroninės parduotuvės ar kitos internetinės svetainės turinį.

Raktažodis – tai toks žodis pagal kurį žmonės paieškos sistemomis (google, yahoo, bing ir t.t.) vykdo paiešką Internete. Todėl raktažodžių nustatymas yra vienas iš pirmutinių, pagrindinių ir svarbiausių darbų pradedant SEO optimizaciją. Todėl šį žingsnį turėtumėte labai atidžiai atlikti, nes optimizacijos pagrindas remiasi ant raktinių žodžių.

Na žinoma visų pirma Jūs turėtumėte užpildyti turiu (t.y. tekstu) savo elektroninę parduotuvę, ar kitą web svetainę tekstu, turiniu ir produktų aprašymu. Aprašymas turi būti unikalus ir nenukopijuotas. Tuomet jau galite analizuoti ir ieškoti tinkamo raktažodžio Jūsų internetinei svetainei ar elektroninei parduotuvei.

!—Komentaras—! geriausia prieš talpinant informaciją į el-parduotuvę jau turėti po ranka visus raktažodžius. Tokiu atveju galėsite iškarto tinkamai aprašyti prekių kategorijas ir pačias prekes ir nereikės vėliau grįžti ir taisyti jau esamą situaciją.

Raktažodžio ilgis, raktažodžių frazės ilgis (Žr. pav.)

raktazodzio-ilgis

Kaip matote paveikslėlis parodo, kad žmonės dažniausiai naudoja 2-3  žodžius paieškoms atlikti. Todėl patarčiau ir Jums naudoti 2-3 žodžius, kaip jūsų raktinių žodžių frazę.

Žinoma kuo ilgesnė raktažodžių frazė (ir jeigu optimizuosite pagal tą frazę) tuo greičiau ras Jūsų puslapį, tačiau pasvarstykite ar tikrai verta rinktis ilgą raktažodžių frazę Jūsų elektroninei parduotuvei? Išsivaizduokite save, kai Jūs kažko ieškote Internete, kiek Jūs panaudojate žodžių norint rasti ieškomą prekę ar informaciją. Tikriausiai du, tris, o kartais 4 žodžius.

!—Komentaras—! Dar labai svarbu, be raktažodžių paieškos, nusibraižyti ir el-parduotuvės struktūrą. T.y. reikėtų pamąstyti apie kategorijas (suskirstyti prekes į pagrindines kategorijas ir juose atitinkamai sudėlioti prekes). Geriausia, kad kategorijos pavadinimas atitiktų raktažodžio pavadinimą arba būtų kuo artimesnis.

 

REKOMENDUOJAME UNIKALIĄ SEO METODIKĄ

Unikali SEO metodika

DETALIAU: https://www.seopaslaptys.lt/seo-optimizacija/unikali-seo-metodika.php

El-parduotuvės, internetinės parduotuvės kūrimas, o SEO patarimai Jums nemokamai.